Охриѓанец го фати крстот во Скопје, скопјани бесни сакаат да го тепаат!

Бобан Павловски од Охрид го фати Светиот крст во реката Вардар, што денес напладне го положи Архиепископот Охридски и Македонски, г.г. Стефан.

Павловски на сите им посака среќа, здравје и бериќет, а по повод фаќањето на крстот доби и пригодни подароци. Но, фактот што Охриѓанец го фатил крстот во Скопје , ги изнервирал Скопјани, па посакале да го тепаат денешниот фаќач на крстот. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *