Од утре конечно повисоки температури

Потоа следува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура.

Според прогнозата на УХМР,  максималната дневна температура в недела ќе биде од 28 до 35 сетепени, в понеделник од 29 до 36, во вторник од 30 до 37 степени. /МИА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *