Облачно со повремени врнежи од дожд

08.XI.2017 (kamenica.mk)

Облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Дневните температури ќе бидат во интервал од 8 до 14 степени, во Македонска Каменица до 12 степени.

Во наредните два дена ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а од викендот следува период на променливо облачно и врнежливо време.

Leave a Reply

Your email address will not be published.