Ноќеска почувствувани серија на земјотреси во Македонија

Три земјотреси ноќеска почувствувани во Македонија.

Два земјотреси со магнитуда од 3,2 степени и 2,8 степени според Рихтер на 19 километри југозападно од Гостивар, додека пак еден од 2,8 степени е почувствуван на 18 километри од Зајас.

Прочитај повеќе: Се продава стан на улица Самоилова во Македонска Каменица

Земјотресите биле на длабочина од 10 километри.

Инаку, земјотрес со магнитуда од 3,5 степени според Европската макросеизмичка скала е регистриран изутрина во 7.44 минути на 16 километри километри југозападно од Гостивар

Leave a Reply

Your email address will not be published.