Нормализиран сообраќајот на патот Штип-Велес

Сообраќајот на патниот правец Штип – Велес е нормализиран во двата правци за сите видови на возила, информираат од АМСМ. Сообраќајот беше во прекин попладнево поради сообраќајна несреќа во која загина едно лице.

Leave a Reply

Your email address will not be published.