НАЈНОВА ВЕСТ: Приведени и Спиро Ристовски и Миле Јанакиески

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс министерот за образование Спиро Ристовски се двајцата осoмничени кои се приведени за настаните за 27 април, дознава „Фокус“.

Денеска заедно со нив беше приведен и пратеникот Трајко Вељановски.

Според добиените информации, двајцата по кои се трага се поранешниот директор на Шестта управа Горан Грујевски и Никола Бошковски, кои веќе подолг период се во бегство во Грција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *