НАЈАВА за LIVE STREAM пренос од утрешниот натпревар ЖФК Каменица САСА – ЖФК Асс Јунајтед

Каменица.Мк ќе врши директен пренос на натпреварот од 17. Коло на Првата женска фудбалска лига на Македонија, помеѓу екипите на ЖФК Каменица САСА – ЖФК Асс Јунајтед.

Натпреварот се игра во сабота, со почеток од 15:00 часот, на Градскиот стадион Македонска Каменица.

Линк од Live Stream преносот ќе биде објавен на каналите на Каменица.Мк и ЖФК Каменица САСА пред почетокот на натпреварот.

Следете нѐ!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *