Млада скопјанка во животна опасност откако се фрлила од прозорец

Утрово околу 03.30 часот во зграда во Скопје од прозорец се фрлила 24-годишна скопјанка.

Била повикана Итна медицинска помош, која девојката која била во неконтактибилна состојба ја пренеса на КАРИЛ во Клиничкиот центар.

Младата скопјанка е во животна опасност, со здобиени повеќе фрактури по телото, информира МВР.

Leave a Reply

Your email address will not be published.