МВР со детали: Опожарено возилото на Љупчо Тодоровски – Радникот

Утрово околу 5 часот и 55 минути во Единицата за информирање и командување-Скопје, од страна на  Бригадата за против пожарна заштита, било пријавено дека на булеварот „Јане Сандански“ на паркингот пред Трговскиот центар „Три бисери“ има опожарено патничко возило.

Возилото „Нисан навара“ со скопски регистарски ознаки, кое според евиденцијата на МВР е сопственост на 62-годишниот А.С. од Скопје, но во меѓувреме било продадено на Љупчо Тодоровски од Скопје, поранешеn директор на Бирото за јавна безбедност.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Извор на веста: Прес24

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *