МВР: Исчезна 17-годишна тинејџерка од Берово

Брачна двојка од Берово М.Н и З.Н пријавила дека завчера во 07.30 часот од дома во непознат правец се оддалечила нивната 17-годишна ќерка.

Велешанец на возраст од 42 години вчера пријавил дека во четвртокот  од дома заминала неговата 38-годишна сопруга.

МВР информира дека презема мерки за пронаоѓање на двете исчезнати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *