Летна лудница во Охрид: Richie Hawtin и Sven Väth на Green Beach Festival

Ненадминливиот техно Papa Sven Väth ќе настапи премиерно на HEINEKEN GREEN BEACH FESTIVAL. Неговиот настап е во сабота, 29-ти јули, на Плажа Парк во Охрид.

Sven Väth е едноставно уникатен. Легенда на неговото време со посветеност и страст кои влијаеја на напредокот и еволуцијата на електронската музика. Клубови, издавачки етикети и кариери беа лансирани благодарение токму на неговото влијание. Некои луѓе имаат судбина да се издигнат до врвот и да ги менуваат нештата, а таков е Sven Väth – визионер секогаш подготвен за предизвици, уметник кој инспирира, иноватор и непобедлив артист.

Техно иконата Richie Hawtin, е вториот мега хедлајнер чиј настап е потврден за фестивалот. Тој е еден од најголемите електронски уметници на сите времиња, а ќе настапи на Green Beach Festival 2017 во петок, на 28-ми јули! Револуционерниот иноватор и клучна личност на модерната електронска музика се придружува за  најмоќното издание на GREEN BEACH FESTIVAL досега.

И тоа е! Присуството на Green beach festival 2017 е задолжително.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.