Куманово – Гризли го изнедади шампионот Баскет Кам

Куманово-Гризли го доби дуелот со Баскет Кам со убедливи (76:61), и влезе во жестока битка со МЗТ Скопје за позицијата број 3

Со 22. реализации Муса ја предводеше екипата од Куманово до изненадувачки убедливата победа над бранителот на титулата. Американскиот двоец, Џане и Џонсон реализираа по 20.поени, додека искусната Алексиќ имаше 16. реализации во победата која ги држи девојките од Куманово во трката за третото мето на табелата.

Во слабото издание на екипата од Македонска Каменица (трет пораз во сезоната), Зубац реализираше 25.поени, и беше најефикасен актер на овој дуел, Кметовска постигна 18, а Димова уште 10. поени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *