Кратовец прегазен од сопственото возило

Во кратовското село Којково синоќа починал С.С.(51) откако бил прегазен од возило Zastava 750.

Според пријавата во полицијата, С.С. бил на гости кај Б.И. од село Којков, тргнал да си оди и влегол во своето возило Zastava 750, го стартувал, но веднаш излегол од возилото и тргнал кон куќата на Б.И. Во тој момент, возилото се придвижило во правец на С.С., го удрило, при што тој починал на местото на настанот.

Полицијата изршила увид на местото на настанот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *