Кочани: Му влегле дома, го тепале и му ја оштетиле покуќнината

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.Д.(29), А.Д.(35), Д.Д.(19) и Д.Д.(29), сите од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.
– На 07.10.2022 во Кочани, пријавените физички го нападнале Б.Ѓ., по што насилно влегле во неговиот стан каде продолжиле со нападот врз него и уште едно лице, а оштетиле и дел од покуќнината, информираат од МВР.

Извор: Дневен билтен на МВР

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *