КМФ “Рудник САСА” утре го пречекува лутиот ривал КМФ “Биџо” од Куманово

Утре 06.12.2018 година, со почеток од 19 часот во спортската сала во Македонска Каменица ќе се одигра првенствен натпревар од Втората македонска футсал лига.

Екипата на КМФ Рудник САСА го пречекува добро познатиот ривал и главен конкурент за влез во Првата футсал лига од пред неколку сезони, екипата на КМФ Биџо од Куманово.

Натпреварите против кумановчани секогаш носеле возбудувања кај каменичката публика. Се надеваме дека така ќе виде и на утрешниот натпревар.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *