Кире Лазаров за најдобар ракометар во светот. ГЛАСАЈТЕ!

Македонската ракометна легенда, Кирил Лазаров е во конкуренција за избор на најдобар ракометар во светот.

Реномираниот ракометен портал „Handball Planet“ ја објави листата од 32 имиња, а помеѓу нив се најде и нашиот капитен кој го носи дресот на француски Нант.

Изборот го направија 30 новинари ширум светот, а читателите можат да гласаат до 7 декември.

Гласот за Лазаров можете да го дадете ТУКА.

Leave a Reply

Your email address will not be published.