Кинез на скопскиот аеродром пробал да прошверцува делови за воз

Кинески државјанин се обидел да прошверцува делови за возови преку скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Царинската управа соопшти дека неделава се запленети 43 делови за возови (покажувачи и регулатори на притисок, камери, рамо, држачи за лагер, тастери, склопки и друго), откриени на скопскиот аеродром „Александар Велики“, при контрола на куферот на кинески државјанин, кој допатувал со лет од Истанбул.

Непријавените производи се привремено задржани, а против патникот е поведена прекршочна постапка.

Leave a Reply

Your email address will not be published.