Исчезна 17-годишна штипјанка

Брачен пар од Штип пријавил дека нивната 17-годишна ќерка исчезнала од дома. Како што пријавиле родителите во полиција, околу 03.20 часот забележале дека нивната малолетна ќерка не е во собата во која претходно спиела.

Од МВР информираат дека превземаат мерки за пронаоѓање на девојчето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *