Исчезна 17 годишна девојка од Виница

Вчера во 15.30 часот во полициската станица- Виница, 54-годишната Л.И. од Виница пријавила дека на 19 ноември во непознат правец се оддалечила нејзината седумнаесетгодишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на девојчето, велат од полицијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published.