Изречени над 60 санкции во вчерашната едночасовна акција во Берово и Делчево

Над 60 санкции за еден час во Делчево и Берово, над 14.000 за помалку од месец во државата

Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и во другите градови, меѓу кои и Делчево и Берово, соопшти портпаролот на МВР Тони Ангеловски на денешната прес конференција во Делчево

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *