Измамник им зел 3500 евра за да посредува при вадење на бугарски пасош

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против М.Д. (44) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело измама.

Пријавениот, од април 2015 година до 22 август годинава на  И.Х.(51) и А.И. (43), двајцата од Куманово, им ветил дека ќе им посредува да добијат бугарски пасош, за што во повеќе наврати им зел вкупно 3 500 евра.

Leave a Reply

Your email address will not be published.