Зимата доаѓа. Наскоро температурите под нулата

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. Ветерот ќе засилува најпрвин околу пладне на северот од земјата. Најмалку врнежи ќе има во централните делови и кон југоистокот.

Утринската температурата ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени.

Во Скопје ќе  биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до повремено засилен северозападен ветер. Температурата ќе биде во интервал од 11 до 17степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *