Земјотрес во Делчево! Измерената јачина е 2,5 степени

Земјотрес со јачина од 2.5 степени според Рихтеровата скала утрово во 8.58 часот е почувствуван во Македонија. Според Европската сеизмолошка станица епицентарот на земјотресот бил во Делчево, на длабочина од 2 километри.

Leave a Reply

Your email address will not be published.