Затвореник на домашно отсуство почина од струен удар додека крадел кабли

02.02.2018 kamenica.mk

Триесетгодишен осуденик од струмичкиот затвор кој бил пуштен на домашно отсуство, починал од струен удар кога се обидел да украде електрични кабли од трафостаница во кругот на поранешната фабрика „Треска“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.

Leave a Reply

Your email address will not be published.