Запален автомобил на кочанчанец во Виница

Кочанчанец предизвикал пожар во Виница...

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница денес поднесе кривична пријава против О.А.(42) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност”. На 26.09.2021 на Градски пазар во Виница, пријавениот предизвикал пожар во патничко возило „Опел Астра“, сопственост Ф.А. од Кочани.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *