ЖФК Каменица САСА супериорна против ЖФК Шкендија во Купот на Македонија (ВИДЕО/ФОТО)

Македонска Каменица, 16.04. 2022 година – Во осминафиналниот натпревар од Купот на Македонија, екипата на ЖФК Каменица САСА со 6:0 славеше против ЖФК Шкендија.

Во листата на стрелци денеска се впишаа Ана Димитровска (3), ЛенчеАндреевска (2) и МилаТалевска (1 погодок).

“Денеска прикажавме одлична игра. Извојувавме значајна победа во осминафиналето против одличната екипа на Шкендија од Тетово”, – кратко изјави стратегот на актуелниот државен шампион, Зоран Златковски кој додаде “одигравме навистина супер натпревар со дисциплинирана игра и многу создадени шанси и ефикасна реализација”.

Фотогалерија од натпреварот: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=485515806412319&id=100048617124099

#ОдимеНапред #ОдимеДоКрај

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *