ЖКК Баскет Кам го победи ЖКК Пелистер среде Битола

ДЕВОЈКИТЕ НА „БАСКЕТ КАМ“ ГО ПОБЕДИЈА ПЕЛИСТЕР НА ГОСТИНСКИ ТЕРЕН

Македонска Каменица 25.11.2018 година – Женската екипа на „Баскет Кам“, денес, среде Битола го победи тимот на Пелистер, во рамки на Првата македонска кошаркарска лига. Конечен резултат на натпреварот 49:58. Можеме да кажеме дека оваа значајна победа на „Баскет Кам“ е извојувана благодарение на тимска игра и залагање на целата екипа. Најдобар стрелец во победничкиот тим е Сара Спировска со 21 постигнат поен.
Ова е четврта победа за „Баскет Кам“ по пет одиграни кола, со што шансите за пласман на фајнал форот значително се зголемуваат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *