Доминацијата на теренот ЖФК Каменица САСА ја круниса со 6 погодоци во гостинската мрежа

Македонска Каменица, 11.10.2020 година – Во 9. коло од Првата женска македонска фудбалска лига, екипата на ЖФК Каменица САСА со 6:1 славеше над ЖФК Шкендија.
Стрелци на головите за каменичката екипа беа АнаДимитровска (3), ВероникаНиколовска (1), МарјанаНацеваМану (1) и МилаТалевска (1).

До новата победа каменичките  девојки дојдоа преку доминација на теренот од првата до последната минута. Создадоа многу шанси за голови за лесна победа и нови 3 бода.
На гостинската екипа им посакуваат многу успеси во иднина.

Натпреварот се одигра без публика на Градскиот стадион во Македонска Каменица, со почеток од 13:00 часот.

#ОдимеНапред #ОдимеДоКрај

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *