Делчевец пријавил кражба на автомобил

img

А.Д. (31) од Делчево синоќа во 22.00 часот во Полициската станица Делчево пријавил дека истиот ден во периодот од 19.30 до 19.45 часот му било одземено неговото возило „Ланд Ровер Дискавери“ со бугарски национални ознаки.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и сторителот и за целосно расчистување на случајот. /МИА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *