Голема победа на ЖФК Каменица САСА со 13 постигнати голови во противничката мрежа

Во одиграното 21. Коло од Првата женска фудбалска лига на Македонија, екипата на ЖФК Каменица САСА славеше победа со 13 голови во противничката мрежа. ЖФК Атлетико беше торпедираната екипа, која од Градскиот стадион во Македонска Каменица замина без постигнат гол.

Тренерот Зоран Златковски по натпреварот за “победата против младата и талентирана екипа од Битола, им ја честиташе шампионската титула во младинска категорија (У-17), каде што оваа сезона беа убедливо најдобри и заслужено пехарот е во нивни раце!

#ОдимеНапред #ОдимеДоКрај

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *