Времето денес: Зголемена облачност и локални врнежи од дожд

Денеска се очекува и зголемена облачност, претпладне претежно во јужните и југозападните делови каде ќе има и локални врнежи од дожд.

Потоа продолжува периодот на стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Дневната температура ќе биде малку над просекот за овој период од годината.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *