Времето денеска: Облачно и студено со температури од -3 до 13 степени

Денеска во Македонија ќе биде облачно и студено, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер. На планините ќе има повремено зголемување на облачноста и услови за провејување на слаб снег.

Минималните температури се очекува да се спуштат до -3, додека максималните дневни да достигнат 13 степени.

Во Каменица ќе биде слично, а утринската температура ќе биде -1 степен, додека дневната се очекува да достигне осум степени.

Од утре утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат под нулата, а од среда во текот на денот се очекува да биде сончево и дневните температури да бележат благ пораст.

Leave a Reply

Your email address will not be published.