Во Македонска Каменица сончево, но студено до – 8 степени

Времето денеска препладне ќе биде ведро и студено, а преку ден сончево со слаб северен ветер. Во Македонска Каменица максималната дневна температура ќе достигне до 2 Целзиусови степени, Маврово -2, Охрид 5, Битола 1, Крива Паланка 1, Берово 0, Кавадарци 4, Дојран 8.

И утре времето ќе биде студено со утрински температури до -10 тепени. Преку ден ќе биде сончево со мала локална облачност со температура од 0 до 9 степени. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *