ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: НАСИЛНИЦИ ОД ШТИП ТЕПААТ ДЕВОЈЧЕ. МВР ПОСТАПУВА

Лицата се идентификувани, Бирото за јавна безбедност постапува, а Постапува и Центарот за социјални работи, објави на „Фејсбук“ дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска

Неофицијално, двајцата насилници се од Штип и во тек е акција за нивно приведување

На социјалните мрежи, со огромна брзина, се шири видео на кое се гледа како двајца мажи тепаат девојче. Насилниците зборуваат на источен македонски дијалект.

За случајот се огласи дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, која вели дека МВР веќе постапува:

„Почитувани, на социјалните мрежи се споделува видео со навистина вознемирувачка содржина, кое содржи очигледни елементи на насилство. Ве известувам дека лицата се идентификувани, Бирото за јавна безбедност постапува. Постапува и Центарот за социјални работи. Најстроги санкции за ваквото нечовечко однесување.“

Неофицијално, двајцата насилници се од Штип.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *