Внукот на Тоше Проески ја сними својата прва песна во Лондон

Внукот на Тоше Проески, Кристијан Ристески ја сними својата прва соло песна во студиото на познатиот продуцент Енди Рајт во Лондон.

Песната се вика „We are blood“ и Кристијан ќе ја изеде на концертот во чест на Тоше кој ќе се одржи на втори ноември во арена Борис „Трајковски“.

Кристијан денеска објави дел од спотот на својот Фејсбук профил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *