Внимателно со користењето на плинските боци! Гостиварец со тешки изгореници по телото итно е префрлен во болница

Четриест и деветгодишен гостиварец е повреден откако експлодирала плинска боца на балконот од станот во кој живеел. Повредениот со изгореници е прфрлен на скопските клиники на лекување.

Според првичните сознанија од увидот , во стан на улицата „Илинденска“ во Гостивар, од сé уште не познати причини, дошло до ескплозија на плинска боца. При тоа гостиварецот В.И. (49) се здобил со повреди и бил пренесен во гостиварската болница од каде е препретане на скопските клиники.

Експлозијата опожарила и дел од станот, а огнот со интервенција на противпожарната екипа набрзо бил локализиран и било спречено опожарување на внатрешноста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *