Високи 8:0 на ЖФК Каменица Саса против ЖФК Борец од Велес

Во 4. коло на Првата Женска Фудбалска Лига екипата на ЖФК Каменица Саса забележа нова и убедлива четврта победа во низа.

ЖФК Каменица САСА 8:0 ЖФК Борец.
Стрелци на головите за ЖФК Каменица Саса: Рабија Дервиши 3, Марјана Нацева Ману 2, Ана Димитровска 3

“Нова победа на нашите девојки
Одличен натпревар, нови три бода…четврта победа во низа!
На гостинската екипа им посакуваме многу успеси во иднина”, – стои во објавата на фејсбук профилот на ЖФК Каменица Саса

#ОдимеНапред #ОдимеДоКрај

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *