Виничани и пехчевчанец се степале пред кафе во скопски Карпош

 

 

На 06.11.2022 во 01.40 часот било пријавено дека на подрачјето на Карпош, пред угостителски објект, по претходно меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Ѓ.(27) и Ф.Ѓ.(22), двајцата од с.Блатец, виничко, од една страна и П.Ѓ.(27) од Пехчево, од друга страна.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Izvor: centar.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *