Виничанец лишен од слобода поради напад врз полициски службени лица

На 07.06. 2023, полициски службеници од Полициската станица Виница го лишиле од слобода С.В.(68) од Виница затоа што со стаклен предмет нападнал полициски службеници додека извршувале службени задачи. По комплетирање на случајот против С.В. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *