Брат ја бара својата исчезната сестра

Дваесетгодишно момче вчера пријавило дека исчезнала неговата 16-годишна сестра.

Според полицијата, вчера во 22,55 часот во Полициска станица Струмица, Н.А.(20) од село Пиперово пријавила дека истиот ден околу 21,00 часот од дома во непознат правец се оддалечила нејзината 16 годишна сестра. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *