Братска тепачка во Кочани

На 27.06.2023 полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода Ќ.А.(47) од Кочани, затоа што во 21.58 часот во населбата Трајаново трло со метален предмет го нападнал неговиот брат Е.А.(36) од Кочани.

За случајот е запознаен Јавен обвинител. По комплетирање на случајот против Ќ.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *