Адријан Мицевски извонреден во Хрватска

Македонскиот футсал репрезентативец Адријан Мицевски игра одлично во новата сезона од Хрватската футсал лига. Каменичанецот предизвикува воодушевување со неверојатните потези и голови за неговиот клуб Сквер Дубровник. Во второто коло Сквер забележа победа над Осиек со резултат од 4:о, а Адријан вообичаено беше еден од најдобрите поединци.

 

*погледнете го видеото од последниот натпревар на Адријан Мицевски и неговиот Сквер Дубровник

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *